Británie uzavírá s Francií migrační dohodu. K ostrovním břehům míří čím dál více uprchlíků.

13. aug. 2020 | Migračná cunami, Nekomentovaný výber

Velká Británie dokončuje s Francií dohodu o zastavení stovek migrantů, kteří se snaží přeplout na gumových člunech do Anglie. Podle britských médií má být součástí úmluvy závazek, že Londýn zaplatí Paříži v přepočtu skoro miliardu korun ročně za navýšení hlídek. Francouzským hlídkám se totiž podaří zachytit každého pátého běžence. Premiér Boris Johnson zároveň uvažuje o zpřísnění zákonů.

Source: Británie uzavírá s Francií migrační dohodu. K ostrovním břehům míří čím dál více uprchlíků

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.