Clear Channel spúšťa v Európe billboardy ktoré vedia špehovať zákazníkov

11. aug. 2020 | Nekomentovaný výber

Clear Channel spúšťa v Európe billboardy ktoré vedia špehovať zákazníkov v blízkosti pomocou identifikácie ich mobilných telefónov. Získané dáta ale majú byť „veľmi dobre anonymizované“ (vieme ako to s týmto býva). Každopádne dokážu to čo vedia aj mobilní operátori (a niektorí z nich to aj predávajú inzerentom), takže vlastne nič nové. Len sa dáta ocitnú v ďalších rukách. Inzerciu je potom možné zacieliť podľa umiestnenia billboardu, toho kto videl aké reklamy a do akých obchodov v blízkosti zamieril.

Zdroj: Clear Channel’s billboards will start tracking consumers in Europe

PS: Pamätáte si tú scénu z Minority Report, kde je Tom Cruise na úteku a billboardy vedia, čo sa mu páči?

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.