Uhrík podal trestné oznámenie v kauze Penty

6. máj. 2020 | Sledujeme teraz

 

Dobrý deň,

oznamujem, že dnes som podal rozsiahle trestné oznámenie pre podozrenie z masívneho falšovania súdnych dôkazov (konkrétne bankových výpisov) zástupcami finančnej skupiny Penta. Z úrovne europoslanca som prokuratúre doručil dôkazy, kvôli ktorým otrávili bývalého príslušníka SIS Pavla Forischa a prenasledujú bývalého informátora Jána Kuciaka a Jozefa Rajtára – Stanislava Žiarana.

Podané trestné oznámenie sa týka kauzy podozrivého konkurzného konania voči „peňtáckej“ firme MECOM GROUP s.r.o., ktorú spomínal vo svojej Threeme aj Kočner, keď písal o tom, ako bývalá štátna tajomníčka (tzv. opička) Jankovská podržala v tejto veci Pentu. Pripájam úryvok z môjho podaného trestného oznámenia:

„Kočner podľa zverejnenej komunikácie žiadal od novinárky Martiny Ruttkayovej, aby o JUDr. Monike Jankovskej písala pozitívne s tým, že mu na tom veľmi záleží. Článok v denníku Plus jeden deň naozaj vyšiel v novembri 2017. Pred uverejnením sa ešte Martina Ruttkayová u Kočnera ubezpečovala, či článkom o JUDr. Monike Jankovskej nemôže niečo pokaziť, citujem: „Počujte, a naši sú v pohode s tým, aby som pomohla Jankovskej?“ Kočner na túto otázku reagoval odpoveďou: „Samozrejme. Veď im zachránila MECOM.“ Zjavne tým podľa všetkého narážal na problémy mäsokombinátu MECOM GROUP s.r.o., ktorý je vo vlastníctve Penty, rovnako ako denník Plus jeden deň, a v rokoch 2016 a 2017 čelil vyššie zmieneným dvom návrhom na vyhlásenie konkurzu. O tom, že komunikáciu Mariana Kočnera týkajúcu sa Moniky Jankovskej nemožno brať na ľahkú váhu svedčí aj nedávne zadržanie 13 sudcov policajtmi z Národnej kriminálnej agentúry NAKA, ktoré sa aj na základe tejto komunikácie udialo 11.3.2020 v súvislosti s obvineniami z trestných činov korupcie, zasahovania do nezávislosti súdu a marenia spravodlivosti, t.j. z obdobných trestných činov, ktorých spáchanie je popísané aj v tomto trestnom oznámení.“

Konkrétne detaily a najmä prílohy z tohto trestného oznámenia však, žiaľ, kvôli ochrane osobných a bankových údajov zverejniť nemôžem.

Od tejto veľkej kauzy dávali doposiaľ všetci ruky preč. V súčasnosti sa jej venujem vopred zabezpečeným spôsobom tak, aby ani v prípade, že by ma postihla nejaká nehoda, nezostal tento prípad nedoriešený.

SLOVENSKO RAZ BUDE ÚSPEŠNÝ A SPRAVODLIVÝ ŠTÁT!

Video, kde popisujem podané trestné oznámenie je k dispozícii buď na mojom Facebookovom profile (https://www.facebook.com/193258414360612/videos/283555139340714/) alebo na Youtube (https://www.youtube.com/watch?v=v5Ifo0hBzXA).

S pozdravom,

Milan Uhrík
podpredseda ĽS Naše Slovensko
poslanec Európskeho parlamentu

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.