V Česku je 61 případů nákazy koronavirem. Vláda ruší hromadné akce nad 100 lidí i výuku na školách.

10. mar. 2020 | Koronavírus, Nekomentovaný výber

Česko eviduje k úternímu večeru 61 případů nákazy novým koronavirem. Vláda kvůli šíření nákazy zakázala od úterních 18 hodin akce, kde se sejde více než 100 účastníků. Od středy vláda také ruší výuku v základních, středních, vyšších odborných i vysokých školách. Řekl to premiér Andrej Babiš (ANO) po jednání Bezpečnostní rady státu. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) doplnil, že rodiče mají nárok na ošetřovné. Kabinet zatím neplánuje zavírat restaurace nebo nákupní centra.

Source: V Česku je 61 případů nákazy koronavirem. Vláda ruší hromadné akce nad 100 lidí i výuku na školách

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.