AKÝ JE VÝZNAM FRAKCIÍ V EUROPARLAMENTE A KAM CHCÚ PATRIŤ SLOVENSKÉ STRANY

Pretože sa približujú voľby do Európskeho parlamentu, rozhodli sme sa bližšie pozrieť na to, aký význam majú politické skupiny, do ktorých sa politické strany v europarlamente zoskupujú.

Politické skupiny zabezpečujú svojim členom silnejšie postavenie a lepšie možnosti presadzovať záujmy voličov oproti nezaradeným europoslancom.

Zároveň sme stručne opísali jednotlivé existujúce politické skupiny. Vlastnú frakciu majú v súčasnosti, zjednodušene povedané, ľudovci, sociálni demokrati, konzervatívci, liberáli, ľavičiari, zelení, euroskeptici a národovci.

Spýtali sme sa tiež slovenských politických strán, do ktorej politickej skupiny by v prípade zvolenia chceli patriť. V článku sú tieto informácie uvedené od tých kandidujúcich strán, ktoré nám odpísali, a tých, pri ktorých sú tieto informácie vďaka medializácii či súčasnému členstvu všeobecne známe.

Dúfame, že tento článok pomôže rozšíriť povedomie o fungovaní politických skupín v europarlamente a že môže prispieť pri rozhodovaní voličov, komu dať svoj hlas. (mo)

 

Otázka do štúdia
otázka bude odoslaná na adresy: studio@slobodnyvysielac.sk, studio.bb.juh@slobodnyvysielac.sk, cb@slobodnyvysielac.sk
Odoslať

Pin It on Pinterest