Opioidová krize v USA. Léky na bolest zabíjejí víc Američanů než zbraně nebo HIV.

20. feb. 2019 | Nekomentovaný výber

Uměle vyráběný opioid, tedy lék na bolest, měl původně ulehčit těžce nemocným – teď jím lidé řeší hlavně svou závislost. Fentanyl zabíjí Američany do 50 let víc než cokoliv jiného. Droga je levnější než heroin, a přitom mnohem silnější. Pro drogové kartely představuje zlatý důl – nedávno úřady v Arizoně odhalily vůbec největší pašované množství. Právě fentanyl posunul americkou opiátovou krizi do kritických mezí.

Source: Opioidová krize v USA. Léky na bolest zabíjejí víc Američanů než zbraně nebo HIV

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.