Veľká Británia odmietla poskytnúť azyl pre pakistanskú kresťanku Asia Bibi, matku 5 detí, ktorá bola prvostupňovým súdov v Pakistane odsúdená na trest smrti za to, že sa napila vody z “moslimskej studne.” Potom, čo bol rozsudok zrušený Najvyšším súdom, mala vycestovať matka z Pakistanu a hľadá krajinu, ktorá by jej poskytla azyl. Dôvodom je, že Pakistan obnovil súdny process na základe intervencie vlády a Asie Bibi hrozí, že trestu sa nevyhne. 53 ročná žena bola nútená opustiť krajinu potom, čo radikálna islamská strana organizovala demonštrácie vyzývajúce, aby bola obesená. Wilson Chowdhry z Britsko pakistanskej kresťanskej asociácie povedal, že: “Británia sa obáva občianskych nepokojov a útokov na ambasády a civilistov”, preto odmietla ponúknuť Asia Bibi azyl. Zároveň sa vyjadril, že je  “hanbou, že krajina s tak bohatou históriou pomoci azylantom a utečencov, nedokázala byť voči Asia Bibi tak štedrá, ako voči iným v minulosti.” Odôvodnenie Veľkej Británie zároveň je vyslaním signálu pre ostatných, že táto “krajina nie je bezpečným miestom pre tých, ktorí sú obžalovaní z bohorúhačstva. Sme si plne vedomí, že v tejto krajine existujú extrémistické prvky.” Medzi prvými krajinami, od ktorých očakávala Asia Bibi pomoc patrili USA, Kanada a Veľká Británia. Wilson Chowdhry rozhodnutie Veľkej Británie nazval « kopancom do úst. »

Source: Veľká Británia odmietla prenasledovanej kresťanke udeliť azyl, aby nepohoršila moslimov v krajine. – Svetlo Sveta

Pin It on Pinterest

Share This
Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Prosím zvážte podporu vysielania Vášho rádia.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná. Prosíme, aby ste si uvedomili, že aj táka malá čiastka, ako 5 EUR mesačne, dokáže urobiť veľký rozdiel.