V momentálne mimoriadne vypätom období sa zároveň javí, že niektoré pozitívne veci sa dostávajú do pohybu.

Už v roku 2016 sme oznámili založenie Asociácie nezávislých médií ANEME, ktorá si okrem iného predsavzala ambíciu vstupovať do legislatívnych procesov a vyjadrovať sa k návrhom zákonov, týkajúcich sa médií. Asociácia nezávislých médií, ktorej členmi sú ZEM&VEK (riadne registrované periodikum na Ministerstve kultúry Slovenskej republiky), Hlavné správy, Slobodný vysielač, Radio SiTy, DAV DVA a ďalší, požiadala ministerku kultúry a predsedníčku Rady vlády Slovenskej republiky pre kultúru pani Ľubicu Laššákovú o zapojenie sa do diskusie dočasnej pracovnej skupiny právnej ochrany novinárov.

O súhlasnom stanovisku informovala hovorcu Asociácie nezávislých médií, RNDr. Juraja Poláčka Hana Blažíčková, tajomníčka Rady vlády Slovenskej republiky pre kultúru.Tento signál je spolu s vládnym signálom o regulácií vplyvu medzinárodného mimovládneho sektora mimoriadne pozitívnou správou o ozdravných procesoch v spoločenskom priestore a najmä v priestore pluralitnej demokracie.

Pin It on Pinterest

Share This
Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Prosím zvážte podporu vysielania Vášho rádia.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná. Prosíme, aby ste si uvedomili, že aj táka malá čiastka, ako 5 EUR mesačne, dokáže urobiť veľký rozdiel.