Emil Páleš – Psychometria

20. mar. 2018 | Nekomentovaný výber

Na sociálnu sieť Facebook a jej generálneho riaditeľa Marka Zuckerberga sa zniesla v týchto dňoch vlna kritiky a táto spoločnosť prišla o 37 miliárd dolárov. Dôvodom je správa, ktorú zverejnili The New York Times a The Guardian, že spoločnosť Cambridge Analytica nečestne získala od Facebooku informácie o 50 miliónoch užívateľov a využila ich mimo iného pri vývoji softvérových nástrojov na podporu volebnej kampane Donalda Trumpa v roku 2016. Cambridge Analytica získala informácie v roku 2014, keď cez externého výskumného pracovníka zaplatila užívateľom malú čiastku, aby vyplnili jej kvíz osobnosti a stiahli si aplikáciu, ktorá z ich profilov a profilov ich priateľov získala určité súkromné informácie. To v tej dobe Facebook umožňoval. Údaje používateľov z facebooku mali poslúžiť na vytvorenie metódy, ktorá by moha identifikovať osobnosti jednotlivých voličov v USA a ovplyvniť ich správanie.

Táto metóda sa nazýva PSYCHOMETRIA.

Rádio Slobodný vysielač varovalo pred touto metódou už začiatkom vlaňajšieho roka, konkrétne na to poukázal sofiológ Emil Páleš v relácii Ariadnina niť.

<iframe scrolling="no" id="hearthis_at_track_1446151" width="100%" height="150" src="https://hearthis.at/embed/1446151/transparent_black/?hcolor=&color=&style=2&block_size=2&block_space=1&background=1&waveform=0&cover=0&autoplay=0&css=" frameborder="0" allowtransparency><p>Listen to <a href="https://hearthis.at/slobodnyvysielac/ariadnina-ni-64-2017-03-24-korene-morlky-polyamoria-incest/" target="_blank">Ariadnina niť 64 - 2017-03-24 Korene morálky: polyamoria, incest...</a> <span>by</span><a href="https://hearthis.at/slobodnyvysielac/" target="_blank" >Slobodný Vysielač</a> <span>on</span> <a href="https://hearthis.at/" target="_blank">hearthis.at</a></p></iframe>

0 komentárov

OBKĽÚČENÝ/Í LIBIOTMI

Nová kniha novinára Ľuba Huďa opäť trefne a bez pozlátky opisuje praktiky dnešných tzv. liberálnych demokratov a ich vernej suity. Žiadne konšpirácie či dojmy, ale argumenty, zdroje, citácie. Ak ste sa ešte nestretli s pojmom libiot, tu je drobné vysvetlenie slovami autora:

„Dnešné neoliberálne mediálne kanály označujú termínom Putinov užitočný idiot kohokoľvek, kto neobhajuje vojensko-politické avantúry NATO, Pentagónu a mocenské plány Bieleho domu, keďže americké životné záujmy siahajú od Aljašky po Ohňovú Zem a od Atlantiku po Čínske more. Všetci ostatní majú buď oddane prisluhovať US impériu, alebo pasívne prijímať oficiálnu propagandu. Akékoľvek pochybnosti a protiargumenty sú označované za službu Kremľu. Užitočný idiotizmus má však svoju aktuálnu podobu práve na tej strane, ktorá o ňom tak rada a často hovorí.
A to je jeho aktuálna progresívna podoba vo forme LIBIOTA –liberálneho užitočného idiota. Ten slúži režimu tzv. liberálnej demokracie (vlastne degenerácie) vedome, niekedy z praktických dôvodov (príjem, výhody, bonusy) a niekedy aj z presvedčenia, hoci mu stačí mediálne minimum na vytvorenie „správneho“ pohľadu. Libioti sú ako chobotnica rozlezení po všetkých kútoch štátnej správy, po mimovládnych organizáciách, redakciách, televíznych kanáloch, školách a univerzitách a ovplyvňujú verejný priestor.“

Nový archív Odysee

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Rádio Slobodný vysielač bude žiť a vysielať dovtedy,
dokým ho bude finančne podporovať komunita jeho poslucháčov.
To je totiž jediný zdroj príjmu ktorý máme a ktorý zabezpečuje chod celého rádia.
Tí, ktorí nás pravidelne počúvate, no finančne nepodporujete, zvážte prosím mesačnú podporu v podobe čo i len jedného eura. Aj to nám výrazne pomôže.
Ďakujeme