Na sociálnu sieť Facebook a jej generálneho riaditeľa Marka Zuckerberga sa zniesla v týchto dňoch vlna kritiky a táto spoločnosť prišla o 37 miliárd dolárov. Dôvodom je správa, ktorú zverejnili The New York Times a The Guardian, že spoločnosť Cambridge Analytica nečestne získala od Facebooku informácie o 50 miliónoch užívateľov a využila ich mimo iného pri vývoji softvérových nástrojov na podporu volebnej kampane Donalda Trumpa v roku 2016. Cambridge Analytica získala informácie v roku 2014, keď cez externého výskumného pracovníka zaplatila užívateľom malú čiastku, aby vyplnili jej kvíz osobnosti a stiahli si aplikáciu, ktorá z ich profilov a profilov ich priateľov získala určité súkromné informácie. To v tej dobe Facebook umožňoval. Údaje používateľov z facebooku mali poslúžiť na vytvorenie metódy, ktorá by moha identifikovať osobnosti jednotlivých voličov v USA a ovplyvniť ich správanie.

Táto metóda sa nazýva PSYCHOMETRIA.

Rádio Slobodný vysielač varovalo pred touto metódou už začiatkom vlaňajšieho roka, konkrétne na to poukázal sofiológ Emil Páleš v relácii Ariadnina niť.

Pin It on Pinterest

Share This
Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Prosím zvážte podporu vysielania Vášho rádia.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná. Prosíme, aby ste si uvedomili, že aj táka malá čiastka, ako 5 EUR mesačne, dokáže urobiť veľký rozdiel.