Policie zatkla člověka v souvislosti s útokem na kostel v Saint-Étienne du Rouvray — ČT24 — Česká televize

26. júl. 2016 | Nekomentovaný výber

Za úterní vraždou faráře v kostele na severu Francie stáli zřejmě teroristé hlásící se k Islámskému státu. Uvedl to prezident Francois Hollande, později se radikální hnutí k činu samo přihlásilo. Do svatostánku nedaleko Rouenu přišli během mše dva muži a zajali pět lidí. Jednoho z nich – místního kněze – nožem podřízli. Přivolané policejní komando oba útočníky zastřelilo. Policie později zadržela člověka, který měl blízko k jednomu z teroristů.

Zdroj: Policie zatkla člověka v souvislosti s útokem na kostel v Saint-Étienne du Rouvray — ČT24 — Česká televize

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.