Koniec prevratu v Turecku? Bilancia: okolo 50 mŕtvych, stovky zatknutých

16. júl. 2016 | Nekomentovaný výber

57896af67eea9turkia-jpg

Tretí krát v priebehu tridsiatich rokov. Povstalecká skupina armády sa pokúsila prevziať moc v Turecku. Do ulíc veľkomiest Istanbul a Ankara vyšli tanky. Povstalci zablokovali prevádzka oboch mostov cez istanbulský Bosporský prieliv aj Atatürkovo letisko. V celej krajine vyhlásili zákaz vychádzania. Napriek tomu sa v uliciach zhromaždili davy priaznivcov aj odporcov puču. Zástupcovia vlády vrátane prezidenta po niekoľkých hodinách uviedli, že prevrat, ktorý si vyžiadal okolo 50 životov, potlačili. Nedopustia vraj „pokusy o podkopávanie demokracie“.

Zdroj: Koniec prevratu v Turecku? Bilancia: okolo 50 mŕtvych, stovky zatknutých | ParlamentneListy.sk – politika zo všetkých strán

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.