ON-LINE: Armádní převrat v Turecku. Erdogan vyzval občany, aby se vojákům postavili — ČT24 — Česká televize

15. júl. 2016 | Nekomentovaný výber

Skupina důstojníků turecké armády přebírá moc ve státě. V ulicích Istanbulu jsou tanky a povstalci zablokovali provoz  obou mostů přes Bosporský průliv či Atatürkovo letiště. V celé zemi úřady vyhlásily zákaz vycházení. V Ankaře byla podle médií hlášena střelba a na nebi létají vojenské letouny. Premiér Binali Yildirim dosud tvrdil, že vládní složky nedopustí jakékoliv pokusy o převrat. Postoje obou stran nelze jednoznačně ověřit – informační kanály jsou v zemi silně omezené.

Zdroj: ON-LINE: Armádní převrat v Turecku. Erdogan vyzval občany, aby se vojákům postavili — ČT24 — Česká televize

0 komentárov

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.