Slovensko prehralo boj o pôdu. Budú ju môcť kupovať i cudzinci | Aktuálne.sk

11. júl. 2016 | Nekomentovaný výber

BRATISLAVA – Slováci už nemôžu chrániť svoju pôdu pred cudzincami. Po tom, čo nám hrozila žaloba na Európskom súde, ministerstvo pôdohospodárstva ustúpilo

Zdroj: Slovensko prehralo boj o pôdu. Budú ju môcť kupovať i cudzinci | Aktuálne.sk

5 komentárov

 1. O tom bol ten ZIDOOJEB takz.Nezna revoluacia.Bol to ekonomicky puc zmocnit sa bohatsva naroda.A pripravovali to dlhonosati Zidia cez Mosad,CIA.O tom je ten zidoprojekt EU dobre rano obcan.

 2. Kto má pozemky, pre neho dobrá správa, kto pozemky nemá, … poslená šanca nejaký kúpiť v normálnej cene bola včera.

 3. AK prestala byť pôda (nehnuteľnosť) ústavou chráneným národným bohatstvom, tak naša vláda vydala Slovensko do rúk bohatším štátom EU. To znamená zánik štátu, ako takého. Ak budú slovenskú pôdu vlastniť kapitalisti iných štátov, o čom chce potom rozhodovať vláda? O postavení ďalších montovní pre nemecké, kórejské, anglické automobilky? A na koho pôde? Na svojej? Keci o jedinej alternatíve, zotrvania v EU sú nepravdivé, zavádzajúce, nepriznávajúce celú pravdu. Blahobyt členstva v EU si užívajú práve len tí, ktorí o správnosti zotrvania v nej presviedčajú ostatných.

 4. Čo je toto za sprostosť. To pôjdem do basy, keď nebudem chcieť predať moju záhradku cudzincovi? Kto vlastne bude tú slovenskú pôdu predávať? Európska únia alebo samotní slováci? Teda od koho závisí, že pôda bude naša, alebo že ju predáme kvôli našej vlastnej chamtivosti? Chamtiví národ si nezaslúži svoju vlastnú zem!

  • Sukromne i statne pozemky budu moct skupovat cudzinci, ktori su na tom samozrejme financne ovela lepsie ako Slovaci.
   Ak ju predaju sukromnici, tak to je ich vec (ak na pode negazduju a sa zlakomia na kratkodoby privyrobok).

   V pripade statu vsak vieme ako to chodi…… pomastia sa tie spravne vrecka a za tu „spravnu“ cenu skupia statne pozemky, ktore este neboli vratene a patria statu.

Nová relácia – Zrkadlenie

„Bez historického poznania a ním sformulovaného vedomia nie je možné pochopiť deje odohrávajúce sa v súčasnej spoločnosti. Miroslav Lesičko v relácii Zrkadlenie poskytne poslucháčom dejinné informácie, ktoré sú výlučne spojené s udalosťami v Rímskom impériu a tak ich vyprovokovať ku kritickému mysleniu a hľadaniu odpovedí na otázky, ktoré ešte neodzneli“.

Nový archív LBRY

Najnovšie články

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.