(101) Slobodný vysielač

25. jan. 2016 | Nekomentovaný výber | 1 komentár

Bez názvu

Zdroj: (101) Slobodný vysielač

Niektorí poslucháči sa pýtajú, prečo sa rádio Slobodný vysielač nevenuje štrajku učiteľov. Takýto je dôvod. Oslovili sme ľudí z vedenia štrajku /menovite pána Kočana/ s tým, aby prišiel do relácii rádia SV a hovoril o všetkom čo súvisí s aktuálnym štrajkom učiteľov. Boli sme ochotní vyčleniť mu na tento účel dve hodiny vysielacieho času. Pán Kočan po porade s vedením Iniciatívy slovenských učiteľov napokon odmietol účasť v SV. Poslal nám politicky korektnú SMS, v ktorej stálo: ,,Ďakujeme za pozvanie ale v ISU /Iniciatíva slovenských učiteľov/ nemáme zhodu k mojej účasti vo vysielaní,,. Inými slovami nám človek, ktorý je spoluorganizátorom štrajku oznámil v preklade asi to, že síce to učitelia majú na Slovensku ťažké, ale úzka skupinka, ktorá tvorí vedenie štrajkujúcich, tá si prosím pekne vyberie, v ktorom médiu bude o týchto veciach hovoriť a v ktorom nie. Keď sa pozriete ako intenzívne rozoberá túto tému denník SME, alebo Denník N, neubránite sa pocitu, že žiaľ radoví učitelia /ktorých spoločenské a ekonomické postavenie je skutočne nezávideniahodné/ boli podľa všetkého zneužití vedením štrajkujúcich na predvolebné politické ciele.

Otázka do štúdia
Otázka bude odoslaná na: studio@slobodnyvysielac.sk
Guláš Slobodného Vysielača
* 8. -10. 09. 2017
* Chata na Látkach (časť Nový Svet)
* 10 € / osoba / noc
Prosím zvážte podporu nového info portálu Slobodný Výber
Slobodný Vysielač udržuje verná komunita jeho podporovateľov. Jediný spôsob, ako si udržať nezávislosť, je práve forma financovania verejnosťou.
Vaša pomoc je, samozrejme, dobrovoľná.
Prosíme však, aby ste si uvedomili, že už aj taká malá čiastka, akou je 5 EUR mesačne, dokáže významným spôsobom nielen zvýšiť kvalitu jednotlivých relácií, ale rovnako tak aj rozšíriť ich počet. Ďakujeme každému z Vás za podporu.